Jak zadbać o swoje stopy wiosną

Jak zadbać o swoje stopy wiosną

Najlepiej zacząć od kąpieli, która zmiękczy martwy naskórek. Warto do niej dodać sól do kąpieli. Polecam z dodatkiem zielonej herbaty, mięty, lawendy czy aloesu, która dodatkowo ma działanie odświeżające i przeciwbakteryjne. Jest doskonała, kiedy nasze stopy są zmęczone i obolałe.

 

Potem warto wykonać peeling. Można go zrobić za pomocą gotowego kosmetyku do stóp, tarki, albo… skarpetek z substancją złuszczającą. Zakłada się je na noc, a po kilku dniach od ich zastosowania, martwy naskórek po prostu schodzi.

Po kąpieli i peelingu warto zastosować krem do stóp. Jeżeli macie problem z pękającymi piętami, warto sięgnąć po krem, który odżywi skórę. Jeśli macie problem z nadmierną potliwością stóp, doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dezodorantu do stóp w kremie, który to idealnie odświeża i hamuje powstawanie nieprzyjemnego zapachu, a ponadto działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Skuteczna walka z nadpotliwością stóp

Na stopach znajduje się największa ilość gruczołów potowych. Nadmierna potliwość stóp może być uwarunkowana genetycznie lub powiązana z zaburzeniami hormonalnymi, chorobami układu pokarmowego, otyłością czy stresem. Jak również przyczyną może być obuwie, które nie przepuszcza powietrza.

Jak leczyć nadmierną potliwość stóp? Po pierwsze należy zlikwidować przyczynę. Jeśli jest nią choroba – wyleczyć ją, zrzucić zbędne kilogramy oraz ograniczyć stres. Należy również ograniczyć spożywanie pikantnych potraw oraz mocnej kawy i herbaty – radzi lekarz podolog.

W walce z nadmierną potliwością, która latem staje się ważnym elementem pielęgnacji stóp pomogą nam kosmetyki i preparaty apteczne Specjalistyczny dezodorant do stóp i obuwia. Wysoką skuteczność zapewni nam kąpiel stóp w wyciągu z szałwi lekarskiej, odświeżający mentol oraz nawilżający kwas mlekowy.

Przejdźcie się boso po trawie, albo zanurzcie stopę w morzu, niech świat leży u Waszych stóp!