Zakaz reklamy aptek uderza w wolność gospodarczą?

Komisja Europejska bada, czy całkowity zakaz reklamy działalności aptek narusza przepisy Unii Europejskiej dotyczące swobody prowadzenia działalności gospodarczej. Prace trwają i w najbliższym czasie zapadnie decyzja, czy Polsce grozi kolejna sprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości, a nawet kary pieniężne - informuje Polskie Radio 24.

pełny artykuł na stronie

Skargę do KE wniosła Konfederacja Lewiatan, która uważa, że zakaz uderza w wolność gospodarczą i powoduje dyskryminację aptek względem innych obiektów handlowych, które również sprzedają niektóre leki, ale mogą się reklamować.

Całkowity zakaz reklamy aptek obowiązuje u nas od 1 stycznia 2012 i zdaniem Lewiatana przyniósł negatywne skutki gospodarcze oraz społeczne.

- Oznacza to dla pacjentów zamknięcie wszelkiego rodzaju programów, które były wcześniej prowadzone, w tym programów dla seniorów 65+, czy dla kobiet w ciąży. Były również realizowane profilaktyczne programy edukacyjne, związane z prawidłowym odżywianiem, wyjaśniające, jak nie łączyć leków z suplementami, zwracać uwagę na ilość leków, które zażywamy - wylicza dr Dobrawa Biadun z Konfederacji Lewiatan, gość Polskiego Radia 24.

Data publikacji:
Zobacz pozostałe Stacja Apteka Aktualności